Dietetyk

Rozpoczęcie diety to nie tylko chwilowy proces w życiu, a całkowita zmiana stylu życia na lepsze, mająca zapewnić zdrowie oraz dobre samopoczucie. Odpowiednie żywienie wpływa na wygląd i pomaga uporać się z problemami takimi jak nadwaga, cellulit, zły stan skóry, włosów czy paznokci. Stanowi wspaniałe uzupełnienie zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych w SPA, dając gwarancję efektu. Odpowiednie żywienie wspiera również terapie wielu chorób lub pomaga w regeneracji organizmu.
Dieta nie jest jedynie narzuconym planem, ale stanowi fundament pod edukacje, której celem jest wypracowanie prawidłowych nawyków. Efektem tego jest umiejętność dokonywania prawidłowych wyborów żywieniowych i przygotowywania zdrowych i smacznych posiłków.

Oferta zawiera:

• programy odchudzające,
• wsparcie żywieniowe kobiet w ciąży i karmiących,
• analizę dotychczasowych błędów żywieniowych,
• segmentowy pomiar składu ciała,
• komponowanie indywidualnych planów żywieniowych,
• dietoterapia chorób,
• dietoprofilaktyka chorób cywilizacyjnych.

I wizyta

W trakcie jej trwania przeprowadzany jest wywiad dotyczący celu spotkania, chorób, przyjmowanych leków i suplementów, stylu życia, nawyków żywieniowych, analizowane są wyniki badań. Przeprowadzany jest pomiar składu ciała (zawartość tłuszczu, wody, mięśni itp.). Następnie wspólnie z pacjentem ustalana jest najlepsza droga do osiągnięcia celu oraz szczegóły dotyczące jadłospisu. Wyznaczanie jest też zadanie związane ze zmianą nawyków żywieniowych.
Po wizycie pacjent otrzymuje drogą elektroniczną dzienniczek żywienia, w którym notuje przez kilka dni co jada. Jest on analizowany przez dietetyka, a wyniki tej przedstawiane są na następnej wizycie.
Co warto ze sobą przynieść:
– aktualne badania – są potrzebne do określenia stanu zdrowia,
– listę chorób oraz przyjmowanych leków,
– listę produktów lubianych i nielubianych,

II wizyta

Podczas spotkania przekazywana jest dieta oraz analiza dotychczasowego stylu żywienia. Sprawdzane jest również co pacjentowi udało się osiągnąć od ostatniej wizyty i jak poradził sobie z zadaniem.

Wizyty kontrolne

Podczas wizyty wykonywane są pomiary składu ciała, ocena postępów oraz weryfikowane jest jak pacjent radzi sobie z dietą i zadaniami wyznaczonymi na poprzednich wizytach. Częstotliwość wizyt jest dostosowana jest indywidualnie.

Tygodniowy jadłospis

Dla każdego pacjenta przygotowywany jest indywidualny jadłospis w oparciu o przeprowadzony wywiad. Oznacza to, że każda dieta odpowiednio zbilansowana, uwzględnia styl życia, preferencje smakowe oraz dostosowana jest też do aktualnej pory roku. Menu zawiera dokładne przepisy, a ilość produktów podawana jest w gramach. Trudność i czas przygotowywania dań jest dostosowany do potrzeb i możliwości pacjenta.

Badanie składu ciała

Badanie przeprowadzane jest za pomocą maszyny wykorzystującej metodę bioimpedancji. Przepuszcza ona przez badaną osobę prąd o niskim natężeniu (niewyczuwalny) i na podstawie oporu tkanek dokonuje analizy.

Z badania nie mogą korzystać pacjenci cierpiące na padaczkę, posiadające rozrusznik serca, kobiety w ciąży i karmiące. U osób, które mają wczepione metalowe protezy dokonywany jest tylko pomiar masy ciała.

Uwagi dotyczące badania

Aby wyniki badania były miarodajne pacjent musi zdjąć lub odgrodzić wszystkie metalowe rzeczy, które dotykają do skóry np.: biżuteria, klamry od paska, guzik w spodniach. Pacjent staje na maszynie gołymi stopami, pomiar trwa kilka sekund. Waga przed pomiarem jest dezynfekowana.