Phenix Neo

PHENIX NEO – innowacyjny sprzęt to terapii mięśni dna miednicy i nie tylko

 

Phenix to urządzenie wielofunkcyjne, które ułatwia szybkie i efektywne leczenie wszelkich dolegliwości związanych z niewydolnością mięśni dna miednicy.

TO NIE TYLKO ELEKTROSTYMULACJA to także wygodny i skuteczny trening funkcjonalny, łączący w sobie EMG Biofeedback i elektrostymulację funkcjonalną.

Na czym polega EMG Biofeedback?

Uczy świadomego kontrolowania napięcia/ aktywności swoich mięśni. Poprzez mierzenie potencjałów elektrycznych na powierzchni mięśnia daje pewność, że uruchamiamy właściwe grupy mięśniowe, a ich pracę na bieżąco może kontrolować zarówno pacjentka jak i terapeuta na czytelnej wizualizacji na ekranie urządzenia. Diagnozowane i trenowane jest między innymi nasilenie, rodzaj i czas trwania skurczu oraz rozluźnienia mięśni (to podstawowa umiejętność, którą należy wspólnie wypracować). Jeśli występuje u pacjentki zbyt mała świadomość swojego ciała uniemożliwiająca aktywną pracę danej grupy mięśniowej – urządzenie pomoże! wykorzystując odpowiednią elektrostymulację by pobudzić mięsień do pracy.

Dzięki wizualizacji na ekranie komputera można zrozumieć jak wiele zależy od własnego działania. I co ważne w prosty i obiektywny sposób można sprawdzać postępy terapii.

Jak wygląda terapia?

Spotkanie rozpoczyna się badaniem manualnym terapeuty oraz badaniem sEMG mięśni dna miednicy, celem sprawdzenia funkcji oraz zobiektywizowania ich napięcia, co łączy się z zakładaniem elektrody (czujnika) ma mięśnie brzucha oraz do pochwy/odbytu. Po przeprowadzeniu szczegółowej diagnostyki prowadzona jest terapia najczęściej łącząca w sobie kilka metod fizjoterapeutycznych i fizykalnych, by jak najskuteczniej pomóc naszej pacjentce.

Terapia może być kontynuowana w warunkach domowych, gdyż jest możliwość wypożyczenia poda MultiPacent. Co to pod MultiPacjent? To urządzenia, na które terapeuta wgrywa   indywidualnie stworzony plan treningowy z elektrostymulacją dopochwową.

Czemu nie polecamy typowej elektrostymulacji?

Oczywiście elektrostymulacja mięśni jest od dawna znana jako element tzw. fizykoterapii i ma swoje zastosowanie w przypadku różnych problemów dna miednicy. Na rynku jest wiele urządzeń, do użytku domowego, które posiadają gotowe programy np. na nietrzymanie moczu. Wiele kobiet prowadzi taką terapię w domu, na ,,własną rękę’’ bez konsultacji ze specjalistą przez nawet 6miesięcy 12 miesięcy i oczywiście… bez efektów a niekiedy nawet pogorszając swój stan otóż zastosowanie samej elektrostymulacji, nie rozwiąże problemu!